O blogu

V Levandulové komnatě najdete vše, co se týká knih. Zejména recenze na knihy všech žánrů, týdenní meme, kreativní projekty, vyplněné TAGY, informace o filmových zpracování úspěšných titulů, atp. Náplní článků je ale i jiné zaměření než knižní. V mém životě se sem tam semele nějaká ta zajímavá situace, o níž bych chtěla dát vědět světu, či se mi prostě před očima vytvářejí rozličné nápady, jež bych ráda uskutečnila a dovedla do zdárného konce.

Proč jsem začala blogovat?
Mít vlastní blog byl můj sen již několik let, avšak nikdy jsem nenašla tu potřebnou chuť, inspiraci a hlavně dovednosti uvést svůj tajný sen do reálné podoby. Uchváceně jsem si vždy pročítala blogy ostatních autorů a slintala nad jejich povedenými články i designy. Do jaro tohoto roku jsem stále patřila pouze mezi čtenáře, ale teď jsem již mezi ty, co s radostí píšou články a tím přispívají do blogového světa.
Mým největším koníčkem je čtení knih. Chtěla jsem se podělit o své názory na oblíbené i méně vyhledávané knihy, psát recenze, při nichž se vyžívám, ale nejúžasnější, co mne na vedení vlastního webu přitahovalo, je seznamování s jinými lidmi, debatování na daná témata, čili celková výměna úsudků a mínění.

Proč název Levandulová komnata?
V této oblasti jsem byla dosti dlouho nerozhodná. Název blogu měl vystihovat mé zaměření, a zároveň měl mou osobu provázet do budoucna, vytvořit si své místo. Cílem bylo vymodelovat prostor, v němž se shromáždí vše, co vypluje na povrch. Místnost, do níž uschovám celou svou bytost společně s idejemi. A tak vznikla Levandulová komnata. Levandulová barva nemá určitý původ. Nelíbila se mi obyčejná pojmenování barev, tudíž jsem zabrousila mezi poetické názvy. Po delším přemýšlení (a hlavně díky levanduli na naší zahrádce) vzniklo celistvé sousloví.