Drsný svět podle KINGa

Na Kinga jsem se opravdu těšila. Námět příběhu mne zaujal, proto mne možnost tuhle knihu zrecenzovat ihned nadchla. Titul na podobné téma jsem totiž už dlouho nečetla, o to víc jsem tedy byla nadšená a plná mnoha očekávání. Takže - jak si na tom King stojí?Šokující, drsné, syrové i šílené! Enormně překvapující kniha s mnoha zvraty, které dodávají na spádu příběhu, jenž už od počátku slibuje napětí, vzrušení a šok. Vypráví nejen o té temnější stránce světa a lidech v něm žijících, ale také o pevně budovaném přátelství, loajalitě i lásce.

Doe, dívka, která doslova ztratila všechno. Svůj život. Svoji paměť. Sebe. Vyděšená a naprosto zmatená se ale rozhodla žít dál, vlastně spíš přežívat. Odhodlaná, odvážná a silná. Tyto slova se při čtení v mysli stále vynořovaly jako maják v mlze. Doe byla postava, se kterou soucítíte a prožíváte její útrapy a žasnete nad její schopností vypořádat se s nepříjemnými situacemi a naprosto neovladatelným směřováním jejího života. A naproti ní je King. Strašidelně nebezpečný muž. Stojí před jedinou otázkou - přinese jí zkázu, nebo spásu?

King, potetovaný pán podsvětí. Za svou tváří skrývá tolik stran, které se střídavě vynořují na povrch. Jenže on působí jako někdo, s kým si není radno začínat. Jako někdo, koho ve svém životě nechcete, protože vám nepřinese nic dobrého. Pro mnohé je King špatným člověkem. Čím víc se však odhaluje jeho minulost a pozitivní stránky jeho osobnosti, tím víc vás začne okouzlovat a přitahovat jeho zlomená, ale silná duše. A Doe se dostane ještě dál. Je pro něj synonymem věčnosti. 
BRANTLEY KING. Zuřivý, vášnivý a odhodlaný. Vyrůstal v nelítostném světě a vždy žil na hraně zákona. Dnes je umělecký tatér, ale také kariérní kriminálník a drsný alfa samec, který byl právě propuštěn z vězení.  
DOE. Naprostý protiklad. Její vlastní minulost je jí záhadou. Poté, co se probudí v popelnici celá potřísněná krví, není schopná vybavit si jedinou vzpomínku na to, kým je a odkud pochází.
Žádá kniha ve mne nezanechala tak rozporuplné pocity jako právě King. Od prvních stránek se ve mne mísily pocity nadšení, znechucení, zvědavosti i romantické pošimrání na duši. Zpočátku mi dělalo potíže vmísit se do světa, který je tak daleko vzdálený světlým a nevinným životům, ale postupně jsem pronikala dál a dál do samé podstaty příběhu, až jsem žila s jediným cílem - dočíst knihu. 

Téměř každý počin postav doprovází vulgarismy. Opravdu hodně. Není téměř žádná věta, ve které by nějaké sprosté slovo nebylo použito. Tohle mě dost odrazovalo a poměrně ztěžovalo čtení. Občas jsem měla dojem, jako by se autorka snažila za každou cenu udělat z postav ty špatné, žijící na okraji společnosti, tudíž od jemné a normální řeči byli pěkně vzdáleni. Působilo to občas fakt nepřirozeně a drásalo mi to oči. 

Přesto lze říct jediné, a to, že to byla opravdu jízda. S pády i vzlety. Krizemi i srdcervoucími situacemi. King je kniha plná násilí, krve, nezákonných aktivit, ale samozřejmě citů, ať už mluvíme o přátelských nebo romantických. Doslova vás dostane na kolena, protože ten konec je fakt pecka. Ty nečekané zvraty sledujete s otevřenou pusou. Šílíte, máte chuť si škubat vlasy a v duchu si zoufale říkáte - kdy budu mít, sakra, další díl?! 

King nepochybně potěší ty fanoušky, kterým nevadí o něco drsnější praktiky a milují, když je jejich postavám pěkně zatápěno pod nohama. Jemnějším náturám zvyklým na sladkou romantiku by mohl zhatit představy o svěží a čisté lásce (já určitě dostala dost na frak, jelikož jsem skrz na skrz prolezlá romantikou), ale přesto se nemohu ubránit tomu, abych Kinga škatulkovala. Přečtením tohoto mysli nebezpečnému a srdci blízkému příběhu určitě mnoho získáte, ale i ztratíte. 


Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji e-shopu
Megaknihy.cz

A pokud i vy toužíte prozkoumat temnou duši Kinga, knihu můžete zakoupit zde

0 komentářů

Děkuji za pár písmenek!