Jíst, milovat a žít po italsku

20:10

Jednou všeho prostě začnete mít dost. Potřebujete změnu, něco, co vám ukáže směr...A tady je příběh. Příběh o cestě za spokojenějším životem, o prožitém roce ve Florencii a hledáním svého zázemí.

Autorka vypráví o nejlepším roku, který prožila ve Florencii. Protože Florencie a bella fugura jí změnily život. A všechno mělo počátek na rozcestí, na němž se ocitá nejedna zmátožená lidská duše.

Kamin žila několik let sama. Její zaměstnání pro ni bylo spíše stresující, než přínosné, Londýn ji pomalu strhával ke dnu. A láska, která by dodávala životu alespoň nějakou jiskřičku? O té nemohla být ani řeč. Nešťastná, bez iluzí a naprosto vyčerpaná a nespokojená s vlastním já se rozhodne všechno nechat za sebou a nějaký čas si odpočinout. A tak se ocitá ve Florencii, kde všechno začíná deštěm.

Jenže z prvotního rozhodnutí krátkodobého pobytu a znovuzískání ztracené energie se stane rok. Rok, který prožije se vší svou otevřeností a radostí, ochotou i láskou, kuráží i strachem... I ta zatracená sebejistota, které se jí dostávalo tak málo, najednou vystrčí růžky a Kamin dojde k hledanému sebeuspokojení. 

Víno, jídlo, láska, nové vztahy, hledání sama sebe a krása Florencie - to všechno vystihuje vzpomínková kniha na dvanáct úžasných měsíců, které Kamin doslova převrátily život naruby. Změnily její myšlení, obrátily ho jiným směrem a daly jejímu bytí pořádný smysl. 

Každá z kapitol mapuje italský sen po jednotlivých měsících. A samozřejmě, co nesmí chybět, jsou recepty, které se odvíjí podle daného měsíce! Rozhodně stojí za vyzkoušení, protože i vy si můžete přivolat k sobě domů vůni Itálie. 

Bella figura, Kaminin předobraz příjemného a krásného života, na stránkách vytváří jakéhosi duchovního a životního průvodce její proměnou ve spokojenější a otevřenější ženu, a právě tohle by skrze svou knihu chtěla Kamin předat svým čtenářům. Zamilovala se do italského způsobu života, přizpůsobila se mu na tolik, že měla pocit, jako by zde žila odjakživa. Její slova vypovídají o tom, jak si Itálii zamilovala, jak se do ní hluboce zaryla a že odvážit se otevřít změnám opravdu stojí za to a přinese vám to novou cestu, zkušenosti a otevře oči. 

Tato kniha je výborným čtením na léto. Díky ní se ocitnete ve slunné Itálii, která se zdá jako sen. Kamin podává svůj příběh s milým a otevřeným stylem. Leží jí na srdci, aby svou zkušeností a proměnou zapůsobila i na ostatní, aby jim dala podnět a inspiraci odvážit se. Chce ukázat, že život umí být krásný, že si ho můžeme udělat krásným, protože to záleží jen na nás samotných. Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství 

Metafora s.r.o.


Knihu můžete zakoupit zde.
Žádné komentáře:

Děkuji za pár písmenek!

Používá technologii služby Blogger.