Láska po mafiánsku


Setkají se náhodou v Japonsku. On hraje hru o život a čas, ona si na dovolené léčí bolavé srdce. Jejich setkání je náhodné, přesto jedna skutečnost předurčuje, že se jejich cesty nerozdělí.


Názevกาลครั้งหนึ่ง...ในหัวใจ | Karn La Krang Neung...Nai Hua Jai | Once Upon a Time... in My Heart
Země: Thajsko
Žánr: akční, drama, romantika
Délka epizod: 1h 30min
Počet epizod: 12
Vysílací stanice: Channel 7
Vysílání: 28.7. 2016 - 7.9. 2016
Hlavní obsazení: Mik Thongraya, Pimprapa Tangprabhaporn, Boom Piyaphun, Jumroenketpratipe Juti, Kannaporn Puangtong, Nugraha Anisa

Hlavní hrdinka FahSai (Pimprapa Tangprabhaporn) pracuje pro časopis Lola, kde sice působí na dobré pozici, nicméně všichni si z ní dělají "poskoka". Nicméně FahSai je milá a skromná dívka, proto bez reptání úkoly přijímá. Vždyť co jí chybí ke štěstí. Má milující, i když ne zrovna bohatou rodinu, věrnou kamarádku a dokonce dlouholetého přítele, vystudovaného doktora. Všechno ale vezme vítr ve chvíli, kdy před jejíma očima onen dokonalý prachatý doktor požádá o ruku doktorku Kwan. Takhle zazobaná namyšlená mrška dějem ještě pořádně zamotá. Asi není k podivu, že se FahSai cítí poníženě, zklamaně, podvedeně...prostě jako holka, kterou poslal přítel do háje. Do toho zasáhne její kamarádka Fai, která ji pozve na výletík do Japonska. FahSai se nakonec podvoluje a s cílem vyléčit si své bolavé srdce odjíždí vstříc Japonsku.

V tu samou chvíli se v Japonsku ocitá i Daniel (Mik Thongraya), charismatický, vysoký, pohledný a dobře stavěný vůdce mafie Zlatý drak...co si budeme povídat, kvůli němu by se na tento lakorn dalo koukat, i kdyby děj sebevíc pokulhával. Proti němu stojí gang Bílý tygr, úhlavní nepřítel, jehož vůdce je jen o něco méně fešný. Asi nikoho nepřekvapí, že tihle mladíci mají společnou minulost a dívku Botan, kterou Daniel zabil. Nebojte, nespoileruju děj, tenhle fakt se dozvíte hned z první scény pilotu. A jak to známe, náhoda udělá své a Daniel se setká s FahSai. Ejhle, jenže ona vypadá jako Botan! Chtě nechtě se chudák holka zamotaná do mafiánské přestřelky a s Danielem stráví nějaký ten čas utíkajíc napříč Japonskem. Vzájemné sympatie jsou více než jasné, ale jejich společné chvíle nemohou trvat věky...

O dva měsíce později FahSai stále vzpomíná na Japonsko a Daniela. Uvidí ho ještě někdy? Daniel je přece jen mocný vůdce mafiánů a umí si to zařídit po svém, přestože se zařekl, že ji nechá na pokoji. A tak se jejich vzájemné city začnou postupně vytvářet. Jenže jak může vykvést jakýkoli jemný cit v drsném prostředí mafie, s nevyřčenými tajemstvími, skrývanou pravdou a napříč nepřízni okolí?Tento thajský lakorn se mi na seznam zhlédnutých dostal naprostou náhodou. Zrovna jsem hledala něco, na co bych mohla koukat a loterie padla právě na Karn La Krang Neung Nai Hua Jai. Prvních pár scén ve mne zanechalo rozporuplný pocit. Co je to, probůh, za chlapa, že zastřelí dívku, kterou nade vše miluje? Samozřejmě se nedalo říci, že by měl na tvář nechutně potěšený výraz, ani nevydával vlny poukazující na libost v zabíjení milovaného člověka, nicméně, kde je zádrhel? Že je někde háček, asi napadlo hodně z vás. 

Nejednoznačnost v Danielově chování se hlavním otazníkem po celou sérii. Z jeho jednání a reakcí ze strany ostatních dojdete k poznání, že Daniel je spravedlivý, chytrý, oddaný a schopný vůdce gangu. V podstatě všechno, co on dělá, je pro přátelství, rodinu a lásku. Nezáleží mu na tom, že všechna špína padne na něj, a že se nejeden podvraťák o to přičiňuje až až. Dokud jsou lidé v jeho blízkosti v bezpečí, dokáže žít jako ten špatný. 

Chang Ming si rozhodně myslí, že Daniel je ten, co způsobil velké hoře jeho rodině. Jakožto vůdce Bílého tygra je jeho povinností učinit odplatě za dost. Slepá nenávist ho žene za cílem Daniela zničit. A Botan, dívka, jež neokouzlila pouze srdce Daniela, nýbrž i Chang Minga. Co víc, než msta za rodinu a mrtvou lásku, může pohánět mladého muže? Jenže pak je tu FahSai, která stojí mezi oběma vůdci.

Rovina seriálu se dá místy odhadnout. Přestože ve scénách často panuje napětí, vaše nervy a fantazie se tak roztáčí na plné obrátky, lze si povšimnout, že FahSai tíhne k Danielovi. Pokud použiji klišoidní obrat, napětí by se mezi nimi mohlo doslova krájet. A takovou přitažlivost nevyhodí oknem, i když na druhé straně poskakuje další bojovník o srdce hrdinky. Promiň, kámo, máš to spočítané. 

Emoce. Přehršel emocí. Těžko vyjádřit ty nekonečně směsice pocitů, které jsem po celou dobu sledování seriálu vnímala. Dlouho se mi nestalo, abych se téměř citově zhroutila před obrazovku. Ale to působení na nitro bylo tak monumentální, že jsem ke konci brečela jako želva. Hlavně na překlenu jedenácté a dvanácté epizody. V jeden moment jsem myslela, že samým napětím nevydržím sedět a koukat na to, kam děj směřuje! Nemluvě o následujícím týdnu, kdy jsem sama sebe přesvědčovala, že tenhle příběh je jen výplodem něčí poblázněné mysli a já si to beru k srdci až moc. Jelikož jsem v duši nenapravitelný romantik, storky o lásce, která překoná všechno, jsou pro mně něčím citlivým, ale hřejivým slunečním paprskem na duši. Myslím, že se budu vzpamatovávat ještě dlouho.

Když si vzpomenu na počáteční epizodu a můj skeptický postoj k lakornu, nedokáži pochopit, jak jsem si mohla myslet cokoliv negativního! Karn La Krang Neung Nai Hua Jai lze možná vnímat jako klasický thajský lakorn s předvídatelnou zápletkou a neoriginálním námětem, přesto dle mého názoru je něčím jedinečným a úžasným. Přiznávám, že většina sympatií z mé strany vznikla na základě podmanivého vzhledu Daniela, ale bez pořádného propletence by to nebylo ono a koukat na hezouna, který nemá žádný herecký um, natož charisma, by nebylo zrovna zábavné, byť by byl sebekrásnější!


Žádné komentáře:

Děkuji za pár písmenek!

Používá technologii služby Blogger.