Lucifer's Daughter


Být Luciferovou dcerou může být peklo

"Ahoj, já jsem Muriel, jediná bílá ovce v moři černých a panna až do morku kostí. Jsem rozhodnutá počkat si na lásku, ale můj táta, více známý jako Lucifer, chce, abych mu přestala dělat ostudu. Doufám, že fešák, kterého jsem potkala v baru, bude tím pravým – jen při pohledu na něj mi roztály vnitřnosti jako marshmallow nad pekelnými uhlíky, ale věřit někomu je těžké, zvlášť když se zdá, že každý s kým se sblížím, se mě nakonec snaží zabít.

Nejen, že se snažím vypořádat s extrémním chtíčem, ale v pekle je nová hrozba, kterou mám podle otce ignorovat. To se ale snadněji řekne, než udělá, protože se zdá, že ať se obrátím kamkoliv, všichni démoni se mě snaží zabít. Ale to je v pohodě, protože jediná věc, kterou jsem se naučila, je to, že jako princezna pekla občas prostě musím chytit démona za rohy a trochu ho proplesknout. Pekelné povstání, démonští vrahouni a žhavé polibky… mohl by být můj život ještě zajímavější?"

Autor: Eve Langlais
Originální název: Lucifer´s Daughter
Knižní série: Princess of Hell
Díl: 1
Počet stran (EN): 312
Vydání: v ČR nevyšlo


NÁZOR
Na knihu jsem narazila naprostou náhodou, a jelikož zněl název celkem slibně, řekla jsem si, že si knihu přečtu. Zatím jsem se s podobným tématem nesetkala, což samo o sobě přispělo k rozhodnutí. I samotná anotace zněla poměrně vtipně a nadějně.

Hlavní hrdinka Muriel se nechová podle toho, jak by se taková dívka v jejím postavení měla chovat. Luciferova dcera by měla jít příkladem - hřešit a hřešit. Největším problémem, který ale Luciferovi vrtá v hlavě jako nepříjemný červík, je, že Muriel nedošla k tomu největšímu hříchu, smilnění. Co naplat, vrtošivý a naštvaný tatík Muriel nezabrání v tom, aby si nepočkala na lásku. Ano, Muriel je ochotná podlehnout jen v případě, že se zamiluje. 

Pak se v baru, který jí patří, objeví záhadný a neskutečně přitažlivý cizinec, který její odhodlání počkat si naruší. Muriel bojuje s nutkáním pokaždé si v jeho přítomnosti stahovat kalhotky. Jenže...je to tak těžké. A jak se zdá, sexy cizinec nebude jediným jejím problémem. Proti Peklu a samotnému Luciferovi se něco chystá...

Tahle pekelná princezna mě po celou dobu čtení dokázala docela bavit. Ke své situaci přistupovala s humorem, čímž dokázala zachránit každou nudnou chvilku, kdy se schylovalo k monotónnímu čtení. Po obsahové stránce mne kniha až tak neuchvátila. Děj plynul až moc rychle, třeba seznámení Muriel s tím jejím záhadným chlapíkem bylo až moc překotné. V jednu chvíli se neznají a v druhé by Muriel téměř zahazovala svoje předsevzetí, načež se zase stáhla. Mezitím stíhala dedukovat o tom, zda on není tím pravým. Tím mě trochu vytáčela. Stále dokola mluvila o tom, že mu podlehnout nemůže. Ke všemu přidejte sestru sukubu, pekelné spiknutí a můžete si o tom udělat určitou představu. 

2 komentářů

Děkuji za pár písmenek!